COSRX Centella Water Alcohol-Free Toner 150ml

Original price was: 990ден.Current price is: 841ден.

Опис

COSRX Centella Water Alcohol-Free Toner го враќа сјајот на  лицето. Формулата се состои од мешавина од ботанички состојки, вклучувајќи вода од centella asiatica лист. Овој тонер го смирува црвенилото и го одржува pH рамнотежата на кожата, што го прави одличен додаток за оние со оштетена и лесно вознемирена кожа.

Исто така, содржи минерална вода од островот Јеју која и помага на кожата да се санира одвнатре и да помогне во лекувањето на стресот. Воден и лесно апсорбирачки, тонерот ја обвива кожата со чувство на ладење без да ги иритира порите. Се препорачува за чувствителна кожа.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

По чистењето, испрскајте со тонерот врз памучна подлога и нежно избришете го на лицето, избегнувајќи ја областа на окото и устата. Можете исто така да го користите како спреј за освежување на тенот.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol , 1,2-Hexanediol, Betaine, Panthenol, Allantoin, Ethyl Hexanediol, Sodium Hyaluronate

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.