EYENLIP Green Avocado Rich Cream 50ml

Original price was: 950ден.Current price is: 836ден.

Придобивки:

  • Овој крем за лице помага за одржување на баланс на соодносот на вода-масло во внатрешноста на кожата со екстракт од авокадо.
  • Содржи церамид NP кој помага да се зајакне бариерата на кожата и 3 вида на хијалуронска киселина кои обезбедуваат хидратација на кожата.
  • Ја смирува иритираната кожа со масло од авокадо.
  • Текстура слична на путер која длабиснски ја храни кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последниот чекор од негата на кожа, нанесете соодветна количина на кожата и нежно тапкајте за да се впие.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Propanediol, Cetyl Ethyl hexanoate, Hydrogenated Polydecene, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Propylene Glycol Dibenzoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Vegetable Oil, Sorbitan Olivate, Vinyl Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Polyacrylate-13, Carbomer, Tromethamine, Fragrance, Polyisobutene, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Hydroxyethylcellulose, Myristic Acid, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.