BENTON Aloe Hyaluron Cream 50g

Original price was: 1,354ден.Current price is: 1,083ден.

Опис

BENTON Aloe Hyaluron Cream 50g содржи богати, смирувачки екстракти од алое и хијалуронска киселина кои го подобруваат тенот. Кремот е лесен и ефикасен, наменет за сите типови на кожа, кој ја прави кожата мазна и хидрирана. Во својата формула содржи 40% алое со што ја смирува и ја храни кожата, додека комплексот на хијалуронска киселина составен од 7 различни молекуларни тежини помага за длабоко хидрирање и омекнување на кожата. Ова е одлична опција за оние кои бараат лесен, но, хидрантен дневен крем.

Со своите повеќенаменски состојки кои смируваат, навлажнуваат и заштитуваат, кремот со хијалурон и алое е совршен за  скратени рутини и за оние кои сакаат да користат помалку препарати за ефикасни резултати на блескава кожа.

Пакувaње: 50g

Начин да употреба                                                

Нанесете наутро или навечер по чистење и тонирање. Тапкајте за да се апсорбира добро.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Aloe Barbadensis Leaf Water, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Aloe Barbadensis Leaf Extract, 7 hyaluronic acids (Sodium Hyaluronate (mesomolecule, mesomolecule, small molecule), Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid).

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.