EYENLIP Pure Snail Recovery Eye Cream 30ml

Original price was: 736ден.Current price is: 648ден.

Опис

Карактеристики

  1. Формулација со богат навлажнувачки ефект кој помага да се формира и подобри кожната бариера.
  2. Слузот од полжав ја подобрува способноста на кожата да ја зачува влажноста, одржувајќи ја хидрирана долго време.

Овозможува регенерација на кожата, како и намалување на брчките.

  1. Добро се впива во кожата околу очите која најчесто е сува и тенка.

Обезбедува богата исхрана и хидратација на грубата кожа за да ја направи и одржи нежна, исполнета и мазна.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Откако ќе нанесете соодветна количина на кожата околу очите, нежно тапкајте за да се апсорбира.

(Ако употребите силна масажа, тоа може да ги влоши брчките, ве молиме користете го четвртиот и малиот прст кои се послаби од другите прсти.)

СОВЕТ: Се разбира дека производот е наменет за брчките околу очите, но исто така е одличен за назолабијални набори, брчки на челото или вратот.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cyclopentasiloxane, Carbomer, Arginine, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Cyclohexasiloxane, Chlorphenesin, Glycosyl Trehalose, Dimethicone, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Adenosine, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, PVM/MA Copolymer, Snail Secretion Filtrate, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cynara Scolymus Artichoke Leaf Extract, Crocus Sativus Flower Extract, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.