EYENLIP Red Apple ABP Silky Toner 150ml

Original price was: 950ден.Current price is: 836ден.

Придобивки:

  • Овој тонер ја ревитализира и нежно ја ексфолира кожата со екстракти од јаболко, папаја, грозје и слива.
  • Ја осветлува кожата со екстракт од јаболко и ја хидрира со церамид NP.
  • Содржи AHA, BHA и PHA кои ја ексфолираат кожата и ги отстрануваат мртвите клетки и нечистотиите.
  • Брзо се апсорбира во кожата.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

По чистењето, нанесете соодветна количина на кожата и нежно тапкајте за да се впие.

Опис

Состојки:

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Pentylene Glycol, Panthenol, Hydroxyethyl Urea, C12-14 Alketh-12,Sodium Citrate, Citric Acid, Betaine, Xanthan Gum, Gluconolactone, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Tocopherol, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Squalane, Cholesterol, Stearic Acid, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.