ONE THING Calendula Officinalis Flower Extract 150ml

Original price was: 1,100ден.Current price is: 935ден.

Опис

Тонер со ниска pH вредност e вегански производ, без суровост,  формулиран со ботанички добиени EWG состојки со зелена оцена. Содржи 100% екстракт од цвет од невен, кој е моќен антиоксиданс за смирување на иритацијата и заздравување на оштетената кожа. Исто така, го ублажува воспалението со терпеноиди, каротеноиди, флавоноиди, сапонин и бета-каротен, оставајќи ја кожата мека и навлажнета.

Придобивки:

  • Тонер со ниска pH вредност содржи 100% екстракт од невен, хербален лек за лекување на оштетувањата на кожата, дава моќен антиоксидативен ефект и ја смирува иритираната кожа.
  • Го ублажува воспалението на кожата со состојки како што се терпеноид, каротеноиди, флавоноиди, сапонин и бета-каротин кои содржат витамин А, Б, Д и Е.
  • Овозможува мек и навлажнет тен на кожата, погоден за сите типови кожа, како и за мажи после бричење.
  • Вегански тонер формулиран само со EWG зелени состојки проверени ботанички и добиени без тестирање на животни.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

  1. Нанесете умерено количество на памучен тупфер и нежно нанесете на целата кожа.
  2. Натопете памучни тупфери со екстрактот и оставете да отстои на кожата 10 минути.
  3. Префрлете од екстрактот во шише со прскалка и користете го во секое време од денот како спреј за прскање.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Calendula Officinalis Flower Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.