FABYOU Red Blemish Ac Deep Cleansing 150g

Original price was: 660ден.Current price is: 594ден.

Опис

Пената  за лице е базирана на 9 растителни екстракти, дизајнирана за ефикасно и нежно чистење на проблематичната и чувствителна кожа.

Предности:

  • ефикасно ги отстранува нечистотиите, вишокот на себум, мртвите клетки;
  • има смирувачки и хидратантен ефект;
  • помага за проблеми со акни и други воспаленија;
  • го контролира лачењето на себум, ги затегнува порите;
  • ја прави кожата чиста, свежа, негувана.

Екстрактот од Centella asiatica има моќни лековити својства, делува антиинфламаторно, помага при заздравување на рани, ја хидрира кожата, ја зацврстува и ја подмладува. Ја регулира работата на лојните жлезди и помага да се одржи рамнотежа помеѓу масло и вода на кожата, ги намалува лузните и флеките после акни, ја намалува розацеата.

Екстрактот од алое има антибактериско и антисептично дејство, спречува воспаление, ја смирува кожата и го враќа нејзиниот здрав изглед.

Екстрактот од чајно дрво има антисептично и антибактериско дејство, помага во борбата против акните и другите воспалителни заболувања на кожата. Го забрзува заздравувањето на акните, спречува појава на нови, а исто така ги елиминира флеките од акни. Ги регулира лојните жлезди и го спречува појавувањето на масен сјај.

Пакување: 150 g

Начин на употреба

  • Земете умерена количина од пената на влажни раце и направете богата пена.
  • Нежно масирајте со кружни движења по целото лице.
  • Исплакнете темелно со млака вода.

Опис

Состојки

Water, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Phenoxyethanol, Fragrance, Polysorbate 20, Chlorphenesin, Sodium Chloride, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Linalool, Hydroxyethylcellulose, Arachidic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Lactic Acid, Benzyl Benzoate, Citric Acid, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Maltodextrin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hyssopus Officinalis Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Achillea Millefolium Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.