THE FACE SHOP Cleansing Light Oil 150ml

Original price was: 990ден.Current price is: 742ден.

Опис

THE FACE SHOP Cleansing Light Oil формулирано со екстракт од ориз и масло од јојоба, ова масло за чистење ефикасно ја отстранува тешката шминка, ги раствора нечистотиите од кожата и мртвите клетки во порите, со лесна текстура.

Ова масло за длабоко чистење‚ осветлува‚  го подобрува тенот на кожата за посјаен изглед и здрава кожа, оставајќи ја кожата чиста, светла и освежена.

Наменет е за мрсна или комбинирана кожа. Формула без додадено минерално масло.

Пакување: 150ml

Начин да употреба

Испумпајте соодветна количина на масло на влажни дланки и нежно распоредете ја на сува кожа. Масирајте со кружни движења за да се раствори и отстрани шминката. Исплакнете со млака вода и продолжете со Rice Water Bright  Foam Cleanser.

На залиха

Опис

Состојки

Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbeth-30 Tetraoleate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Water/Eau, Glycerin, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Parfum/Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.