SOMEBYMI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Foam 100ml

Original price was: 949ден.Current price is: 759ден.

Опис

Пена за чистење против акни и избувнувања. Богата со смирувачки состојки, вклучувајќи каламин до салицилна киселина, овој производ без иританти ќе ја храни дури и најчувствителната кожа. Дополнете ја рутината со Miracle тонер, серум и крем за да постигнете оптимални резултати.

Средство за чистење против акни кое комбинира AHA, BHA и PHA, спој на состојки за смирување на кожата за чиста, здрава кожа.

Предности:

  • Содржи 5.000ppm салицилна киселина и AHA, BHA, PHA за нега на мртвите клетки на кожата и хидратација.
  • Содржи 160.200 ppm состојки Truecica за смирување на кожата.
  • Содржи Каламин за нега на себум, кој го намалува проблемот со акните.
  • Користи 70% и повеќе, природни состојки за да ја намалат иритацијата на кожата и прочистување на порите.

 

Пакување: 100мл

Како да се користи:

  1. Нанесете соодветна количина на дланките.
  2. Нанесете на лицето рамномерно и масирајте нежно, исплакнете со млака вода.

Нема на залиха

Опис

Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Lauryl Betaine, Butylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Beeswax, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Salicylic Acid (5,000ppm), Dipropylene Glycol, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Calamine, Gluconolactone (10ppm), Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid (10ppm), Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.