FABYOU Red Blemish AC Toner 100ml

Original price was: 998ден.Current price is: 898ден.

Опис

Тоа е AC тонер кој се лесно се апсорбира без лепливост,  ја хидрира кожата, го контролира себумот, ја одржува оптималната состојба на кожата и се менува во тип на вода во моментот кога ќе ја допре кожата.

  • Екстракт од прополис (Регенерација на кожата/Подобрување на имунитетот). Тоа е природен антибиотик кој е ефикасен во справување со проблематична кожа и помага да се зајакне кожната бариера.
  • Екстракт од Centella asiatica (ефект на зајакнување/смирување на порите). Ефикасен како природен антибиотик, помага во зајакнување на бариерата на кожата.
  • Екстракт од корен од Kudzu – (Обезбедува исхрана/ задржување на влага). Ја минимизира иритацијата на кожата, ја храни и помага да се смири и хидрира.
  • Не содржи 13 штетни состојки: Парабен, феноксиетанол, минерално масло, животинско масло, сулфат, вештачка боја, вештачки мирис триетаноламин, пропилен гликол, бензофенон бензил алкохол, талк, CMIT/MIT.

 

Пакување: 100ml

Начин на употреба

По чистењето, земете умерено количество од тонерот на дланките или на памучна подлога и нежно нанесете го на лицето.

Нежно тапкајте за подобра апсопција. Користете го наутро и навечер.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Methyl Gluceth-20, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Allantoin, Carbomer, Arginine, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Fragrance, Disodium Edta, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, Portulaca Oleracea Extract,Ethyl Hexanediol, Salix Alba (Willow) Bark Water, Honey Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo-Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.