Pyunkang yul Essence Toner 200ml

Original price was: 1,054ден.Current price is: 896ден.

Опис

PYUNKANG YUL Essence Toner е тонер без мирис и без бои кој помага во негување и хидрирање на кожата до нејзината оптимална состојба. Познато е дека PYUNKANG YUL има состојки потребни само за кожата; во овој случај, само 7 состојки се користат во овој тонер. Помага за подобрување на бариерата на кожата и навлажнување на сува и иритирана кожа. Користејќи ract Astragalus Membranaceus Root Extract наместо вода, овој тонер помага во потхранувањето на кожата со антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.
Пакување: 200ml

Начин на употреба

После чекорот за чистење, со памучна подлога нанесете соодветна количина на сува кожа.

На залиха

Опис

Состојки

Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene
Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethylcellulose,
Carbomer, Arginine

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.