FABYOU White Pore Reduction Toner 100 ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Тонерот содржи 3 вида растителни екстракти (зелен чај, чајно дрво, леска). Тонерот ги затегнува порите и ја прави кожата еластична и чиста.

Покрај тоа, ја прави кожата нежна со 7 растителни екстракти (кора од бела врба, листови од оригано, чемпрес, грав, касија, вечерна јаглика, порланец), кои се погодни дури и за чувствителна кожа.

Тип на кожа: мрсна, мешана, проблематична, чувствителна.

Има ефект на избелување.

  • Екстрактот од зелен чај е моќен антиоксиданс, добро ја хидрира кожата и ја одржува природната pH рамнотежа на кожата. Го намалува масниот сјај, не ја суши кожата.
  • Екстрактот од чајно дрво има силно антибактериско, антивоспалително и лековито дејство, се бори против акните, ги регулира лојните жлезди, ја елиминира иритацијата и чешањето. Екстрактот од чајно дрво ја хидрира, тонира и смирува кожата, ја освежува и ги затегнува порите, нежно ги ексфолира мртвите клетки.
  • Екстрактот од Хамамелис ги стеснува порите, ги регулира лојните жлезди, има антисептично и антигабично дејство и е ефикасен против воспаленија и акни.

Пакување: 100 ml

Начин на употреба

По чистењето, земете умерено количество од тонерот на дланките или на памучна подлога и нежно нанесете го на лицето.

Нежно тапкајте за подобра апсопција. Користете го наутро и навечер.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Glycereth-26, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Allantoin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, C12-14 Pareth-12, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Sodium Citrate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Disodium Edta, 1,2-Hexanediol, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.