MARY&MAY Centella Asiatica Serum 30ml

Original price was: 1,058ден.Current price is: 984ден.

Содржи 95% екстракт од centella asiatica, овој антибактериски серум ја смирува иритираната кожа, ја зголемува регенерацијата на кожата и ја зголемува еластичноста. Неговата формула која брзо се впива, не се лепи и не содржи парабени, вештачки мириси и бои, алкохол, минерално масло и сурфактанти.

Предности:

  • Серум кој брзо се впива и содржи 95% екстракт од centella asiatica за моментално смирување на иритираната и чувствителна кожа без чувство на лепливост.
  • Обезбедува моќен антибактериски ефект кој помага да се зајакне регенерацијата на кожата и да се подобри еластичноста на кожата.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка.
  • Не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина

Палување: 30мл

Опис

Состојки:

Centella Asiatica Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.