BEAUTY OF JOSEON Repair Serum : Ginseng+Snail Mucin 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Предности:

  • Repair Serum збогатен со 63% корен од жен-шен и 3% содржина од слуз од полжав.
  • Хранлива и лесна текстура која длабоко хидрира за да го спречи стареењето и пигментацијата на кожата за чиста, младешка кожа.
  • Ефикасно ја поправа оштетената кожа и помага да се намалат брчките, како и еластичноста на кожата.
  • Безбедна формула со EWG Green Grade состојки.

Обновете го вашиот тен со овој луксузен, свилен серум збогатен со традиционални корејски билни состојки („hanbang“), како што се жен-шен, корен од licorice-сладунец и печурка matsutake. Филтратот од слуз од полжав е главната состојка за да се изедначи тeнот на кожата, да се намали хиперпигментацијата и лузните, како и да се подобри продукцијата на клетките за да и даде на кожата здрав и сјаен изглед. Водата од корен од жен-шен е богата со антиоксиданси, ја поддржува циркулацијата и помага да се исполнат областите со фини линии и брчки. Всушност, жен-шенот е широко познат како суперхрана и по своите лековити својства.

Најдобар е за сува, нормална и комбинирана кожа, препорачуваме да ги испробате другите серуми од Beauty of Joseon, вклучувајќи ги и Glow Serum и Calming Serum.

Со pH вредност 6, овој серум е формулиран без вештачки мириси, парабени, сулфати, вештачка боја, алкохол, силикон, минерално масло и етерични масла.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за понатамошна апсорпција.

Пакување: 30ml

На залиха

Опис

Состојки

Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Snail Secretion Filtrate, Dipropylene Glycol, Water, Niacinamide, Glycerin, Propanediol, Trehalose, Xanthan Gum, Glycereth-25 PCA Isostearate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Adenosine, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Tromethamine, Rhododendron Chrysanthum Leaf Extract, Disodium EDTA, Hydrolyzed Cicer Seed Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Dextrin, Sodium Hyaluronate, Phellinus Linteus Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Akebia Quinata Extract, Panax Ginseng Root Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.