MARY&MAY Collagen Peptide Vital Mask (30 лист маски)

Original price was: 1,166ден.Current price is: 1,084ден.

Лист маска која изобилува со колаген, шест видови пептиди, аденозин и алантоин која обезбедува антиејџ и навлажнувачки ефекти кои ја прават кожата полна и и даваат младешки изглед.

Начин на употреба

  1. По чистењето, ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  2. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 30 лист маски

Опис

Состојки:

Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Hydroxyacetophenone, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Carbomer, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Adenosine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Collagen Extract, Soluble Collagen, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-11, Hexapeptide-9, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Pentapeptide-1, Tripeptide-1

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.