MARY&MAY 6 Peptide Complex Serum 30ml

Original price was: 1,099ден.Current price is: 1,022ден.

Преполн со шест видови пептиди за стимулирање на регенерација на кожата и намалување на појавата на брчки, овој серум ја враќа цврстината и хидратацијата. Формулиран е со состојки со зелена оценка според EWG стандардите и без штетни состојки како парабени, вештачки мириси и бои, алкохол, минерални масла, сурфактанти и алергени. Доаѓа во лесна формула која брзо се впива која не остава мрсно чувство.

Предности:

  • Серум преполн со 6 видови на пептиди кои работат заедно во синергија за да ја стимулираат регенерацијата на кожата и да ги ублажат видливите брчки, спречувајќи напредни знаци на стареење.
  • Помага во обновување на кожата правејќи ја цврста и хидрирана.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка.
  • Производот не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени.
  • Брзо апсорбирачка, лесна текстура, оставајќи ја кожата без масно чувство.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина.

Пакување 30ml

Опис

Состојки:

Purified Water, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Adenosine, Caprylyl Glycol, Copper Tripeptide-1 (2ppm), Hexapeptide-11 (2ppm), Hexapeptide-9 (2ppm), Palmitoyl Pentapeptide-4 (2ppm), Palmitoyl Tripeptide-1 (2ppm), Tripeptide-1 (2ppm)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.