MARY&MAY Lemon Niacinamide Glow Wash off Pack 125g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Измивачка маска која содржи витамински состојки, вклучително и ниацинамид и витамин Ц. Ги отстранува мртвите клетки од кожата, ја осветлува кожата и ја прави мазна и сјајна. Содржи бетаин кој обезбедува моќен навлажнувачки ефект. Кремаста, лесна за нанесување текстура која ја хидрира кожата.

Дерматолошки тестиран производ кој содржи само EWG потврдени состојки со зелена оцена.

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 125g

Опис

Состојки:

Water, Kaolin, Bentonite, Illite, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Niacinamide, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dipropylene Glycol, Betaine, Propanediol, Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Montmorillonite, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Hydrogenated Polyisobutene, Fragrance, Polyglyceryl-10 Laurate, Disodium Edta, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Quartz, Gluconolactone, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Citric Acid, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.