MARY&MAY Rose Hyaluronic Hydra Wash off Pack 125g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Измивачка маска која содржи 6.000 ppm екстракт од ливчиња од француска роза, пет типа хијалуронски киселини и 9.300 ppm вода од Дамаск роза која ја навлажнува и смирува кожата и дава еластичен, сјаен и мазен изглед и екстракт од смоква која дава дополнителен ефект против стареење. Дерматолошки тестиран производ кој содржи само EWG потврдени состојки со зелена оцена.

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 125g

Опис

Состојки:

Water, Diglycerin, Glycerin, Kaolin, Bentonite, Propanediol, Zea Mays (Corn) Starch, 1,2-Hexanediol, Rosa Damascena Flower Water, Panthenol, Rosa Gallica Flower Powder, Xanthan Gum, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Betaine, Butylene Glycol, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Dipropylene Glycol, Iron Oxides (CI 77491), Disodium Edta, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.