MARY&MAY Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream 30g

1,033ден

Збогатен со 1.000 ppm транексамична киселина (tranexamic acid) и глутатион (glutathione), овој крем околу очите ги осветлува темните кругови и ја ревитализира кожата околу очите. Освен тоа, содржи витамин Ц кој го стимулира производството на колаген и го подобрува безживитниот тен на кожата.

Предности:

  • Крем за очи без штетни состојки, збогатен со 1.000 ppm транексамична киселина (tranexamic acid) и глутатион (glutathione), го подобрува изгледот на темните кругови и пегите под очите, давајќи порафиниран и осветлен дел околу очите.
  • Моќниот антиоксиданс глутатион и транексамичната киселина ја осветлуваат кожата, ја инхибираат синтезата на меланин при што уморните очи добиваат свеж и светол изглед.
  • Витаминот Ц го подобрува изгледот на пегите/дамките и помага во формирањето на колаген.
  • Формулиран само со EWG потврдени состојки со зелена оцена.
  • Дерматолошки тестиран.

Начин на употреба

  1. Нанесете мала количина од производот на прстот и нанесете ја околу пределот околу очите.
  2. Нежно тапкајте ја кожата за да се апсорбира.
  3. Користете го во утринската и ноќната рутина

Пакување 30g

Опис

Состојки:

Purified Water, Ethylhexyl Palmitate, Glycereth-26, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Stearate, Dipropylene Glycol, Isododecane, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Stearyl Alcohol, Glycol Stearate SE, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Dimethiconol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Lecithin, Tranexamic Acid (1,000ppm), Betaine, Glutathione (1,000ppm), Panthenol, Fragrance, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Butylene Glycol, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Caprylyl Glycol, Trideceth-6, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Ascorbic Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.