EYENLIP Peptide 3R Derma Eye Serum 25ml

Original price was: 849ден.Current price is: 747ден.

Совршен серум со три ролери за нега во пределот околу очите.
Што е 3 Rolling серум за околу очи?
Трите ролери нежно го масираат пределот за околу очите и устата, ја подобруваат циркулација на крвта и ја зацврстуваат на кожата во пределот околу очите без иритација. Комбинацијата на овој ‘3 Rolling’ и ‘Серум’ во форма на гел текстура која не е леплива после нанесување на кожата, ги намалува брчките со хидратација на кожата, jа зголемува еластичноста и не ја иритира кожата.

Придобивки:
– Помага за намалување на брчките, спречува појава за нови
– Ја зајакнува бариерата на кожата
– Ја зголемува еластичноста на кожата
– Ја смирува кожата
– Ја избелува кожата
– Ја хидрира и храни кожата
– Обезбедува виталност на кожата

Содржи:
– 4 видови на пептиди кои ја зацврстуваат кожната бариера, ја зголемуваат виталноста на кожата, помагаат за забавување на стареењето на кожата, имаат антиејџ ефект, спречува појава на брчки и го регулира обновувањето на клетките
– 5 видови на екстакт од мед кој ги хидрира подочниците, содржи витамини кои имаат одличен ефект за избелување на кожата и задржување на хидратацијата подолго време.
– Корен од lepidium meyenii и екстракт од црн квасец кои обезбедуваат хранливи материи за кожата во областа околу очите.

Не содржи 9 видови штетни состојки.

Пакување: 25ml

Начин на употреба
Нанесете соодветна количина во пределот околу очите и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Methyl Gluceth-20, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Polyisobutene, Betaine, Polyacrylamide, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, C13-14 Isoparaffin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Trideceth-10, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Laureth-7, Fragrance, Panthenol, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Snail Secretion Filtrate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Polyglutamic Acid, Phenoxyethanol, Biosaccharide Gum-1, Adansonia Digitata Seed Extract, Prunus Persica (Peach) Kernel Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Hordeumvulgare Seed Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Moringa Oleifera Seed Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.