EYENLIP Salmon Oil Repair Eye Cream 30ml

Original price was: 899ден.Current price is: 791ден.

Опис:

EYENLIP Samon Oil Nutrition кремот за околу очи е формулиран со масло од лосос и пептидни компоненти кои ја хидрираат кожата околу очите и создаваат помазна и поздрава кожа. Овој крем за околу очи помага да се отстранат темните кругови околу очите, ја подобрува еластичноста на кожата и ја зацврстува деликатната област околу очите.

Клучната состојка е ценетото масло од лосос, извор на витамини А, Д и Е, моќен антиоксиданс, астаксантин и заситени масни киселини.

Кремот содржи и пептиден комплекс, кој ја активира поделбата на клетките во епидермисот и нивната регенерација, аденозин, кој ја забрзува синтезата на сопствениот колаген и еластин, и витамин Б3 (ниацинамид), кој е одговорен за осветлување на пигментацијата.

Придобивки:

  • Има ефект на лифтинг и релаксација на кожата.
  • Помага во обновување и омекнување на деликатната кожа околу очите.

Пакување: 30 ml

Начин на употреба:

Нежно нанесете мала количина од кремот на пределот околу очите.

Опис

Состојки:

Клучни состојки: Salmon Oil, Ceramide, Allantoin, Adenosine, Beeswax, Argania Spinosa Kernel Oil

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Betaine, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Shea Butter, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Stearic Acid, Hydrogenated Polydecene, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Salmon Oil, Polyacrylate-13, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Fragrance, Adenosine, Polyisobutene, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Carbomer, Phenoxyethanol, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.