ONE THING Centella Moisturizing Sunscreen 50ml

Original price was: 1,199ден.Current price is: 959ден.

Опис

Ефикасно се спротивставува на УВ зраците притоа ја одржува кожата смирена и хидрирана. Овој физички крем за заштита од сонце со SPF 50 PA ++++ е формулиран со висока концентрација на екстракт од centella asiatica. Лесна и немaсна формула која не остава бели траги. Кремот за заштита од сонце е безбеден, не содржи 20 штетни состојки како парабени и синтетички мириси. Погоден за чувствителна кожа.

  • Физичкиот крем за сончање опремен со SPF 50+ PA++++ нуди заштита од ултравиолетови зраци без да остава бели траги и масен финиш.
  • Веганската формула содржи екстракт од centella asiatica за смирување и хидратација на кожата иритирана од сонцето.
  • Клинички тестиран за иритација на кожата.
  • Направен е тестот за иритација на кожата.
  • Не содржи 20 штетни состојки, оваа хипоалергена формула е погодна за чувствителна кожа.
  • Кремот за сончање е reef-safe, без октиноксат, хемикалија која е штетна за коралните гребени.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последниот чекор од вашата рутина за нега на кожата, земете соодветна количина од кремот за заштита од сонце и рамномерно нанесете на лицето и вратот.

Опис

Состојки

Purified Water, Zinc Oxide, Propylheptyl Caprylate, Butyloctyl Salicylate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Ether, Caprylyl Methicone, Propanediol, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Centella Asiatica Extract (20,000 ppm), Butylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Hyaluronate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.