BENTON Air Fit UV Defense Sun Cream 50ml

Original price was: 960ден.Current price is: 768ден.

ОПИС
Кремот обезбедува SPF 50+ PA++++ заштита, доаѓа во лесна формула која лесно се нанесува. Овој хемиски крем за заштита од сонце е клинички тестиран кој штити од УВ зраци притоа не остава бели траги. Содржи состојки кои ја смируваат кожата, вклучувајќи екстракт од цика, пантенол, дикалиум глициризат и токоферол (витамин Е), кои ја одржуваат кожата во врвна состојба.
Придобивки:
• Хемиски крем за заштита од сонце со широк спектар SPF50+ PA++++ за заштита на кожата од УВ зраци.
• Сертифициран од реномирана европска организација за клиничко тестирање.
• Се одликува со екстракт од centella asiatica, пантенол, дикалиум глициризат и токоферол за хидратација и негување на кожата додека ги зајакнува кожните бариери.
• Доаѓа во хидратантна формула и во кремаста текстура која не остава бели траги.
Пакување: 50ml
Начин на употреба
Земете умерена количина и нанесете рамномерно на лицето.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Tromethamine, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Xanthan Gum, Butyl Alcohol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.