FARM STAY Hyaluronic UV Shield Sun Block Cream 70g

Original price was: 599ден.Current price is: 539ден.

Опис

Заштитете ја кожата од УВ зраците со овој лесен крем со SPF 50+ PA+++кој длабински ја хидрира кожата со хијалуронска киселина. Покрај тоа, кремот ја осветлува кожата и ги намалува брчките и дава комплетно здрав тен. FARM STAY Hyaluronic UV Shield Sun Block Cream e лесна крема за заштита од сонце,  со удобна текстура, која брзо се апсорбира.

Придобивки:

  • Лесен крем кој ја штити кожата од УВ зраци со SPF 50+ PA+++, ја хидрира кожата со хијалуронска киселина и ја храни со витамински комплекс богат со антиоксиданси.
  • Мултифункционалниот производ ја осветлува кожата, обезбедува основа за шминка и го подобрува изгледот на брчките за комплетно здрав тен.
  • Спречува појава на старечки пеги и ги намалува постоечките.

Пакување:  70g

Начин на употреба

Во последниот чекор од вашата рутина за нега на кожата, нанесете слој на лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција. При подолго изложување на сонце, реаплицирајте на неколку часа.

На залиха

Опис

Состојки

Клучни состојки:

  • Хијалуронската киселина (10.000 ppm) е природна компонента на клетките на кожата и уникатен навлажнувачки агенс. Ја поттикнува работата на фибробластите, кои се одговорни за создавање на колаген и еластин. Врши и други важни функции – ги зајакнува колагенските влакна, го подобрува тонусот и еластичноста и го зголемува локалниот имунитет на кожата.
  • Ниацинамид – помага да се осветлат старечките дамки, како и флеки предизвикани од различни фактори, го изедначува нерамниот тен на кожата, ги намалува трагите по акните и пост-воспалителни хиперпигментации. Обезбедува моќно клеточно обновување на кожата, го спречува губењето на влагата. Тој е моќен антиоксиданс кој ја штити кожата од агресивните ефекти на ултравиолетовото зрачење и слободните радикали.
  • Екстракт од Centella asiatica – има моќни лековити својства поради својот уникатен состав. Особено е важно смирувачкото дејство врз кожата. Покрај тоа содржи активни компоненти имаат докажано антиинфламаторно, заздравувачко, навлажнувачко, зајакнувачко и подмладувачко дејство.

 

Purified Water, Titanium Dioxide/ Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Mineral Oil, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Maprylic/capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Propylene Glycol, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone., Shea Butter, Sodium Chloride, Beeswax, Sodium Hyaluronate (10,000ppm) , Microcrystalline Wax, Witch Hazel Extract, Chamomile Flower Extract, Green Tea Seed Extract, Green Tea Extract, Centella Asiatica Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Collagen Extract, Snail Secretion Filtrate, Adenosine, Propylparaben, Methylparaben, Red Iron Oxide (CI 77491), Yellow Iron Oxide (CI 77492), Black Iron Oxide (CI 77499), Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.