ONE THING Centella Soothing Cream 100ml

Original price was: 1,310ден.Current price is: 852ден.

Опис

Формулиран со Centella Asiatica и бета-глукан, овој крем ја смирува кожата и обезбедува богата влажност за здрав сјај. Нелеплива формула, од типот на есенција, која лесно се апсорбира и обезбедува долготрајна хидратација.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

  1. Го смирува црвенилото и воспалението на кожата;
  2. Го подобрува тенот на кожата и хиперпигментацијата, особено по избувнувања;
  3. Ја зголемува еластичноста на кожата;
  4. Длабоко ја навлажнува кожата без лепливост.

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

ДЕТАЛИ

Кремот за смирување ONE THING Centella Soothing Cream е смирувачка формула слична на есенција која не остава лепливост. Нејзината мазна текстура е погодна за сите типови кожа бидејќи брзо се апсорбира при нанесување. Производот не користи никакви вештачки адитиви и е безбеден за употреба и за чувствителна кожа.

Формулиран е со состојки од растителна основа – екстракт од Centella Asiatica (10.000 ppm) и бета-глукан. Centella Asiatica е добро позната по своите својства за смирување на кожата, ја смирува чувствителната кожа и помага во регенерација на кожата при оштетувања. Нејзините антимикробни својства, исто така, ја намалуваат појавата на појава на акни. Бета-глуканот, шеќер кој се наоѓа во растителните клетки, обезбедува богата влажност и има ефект против стареење, бидејќи ја одржува еластичноста на кожата. Кремот обезбедува долготрајна хидратација и ја остава кожата да се чувствува хидрирана, исполнета и здрава.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

– Екстракт од Centella Asiatica: делува како антиоксиданс кој може да помогне во намалувањето на хиперпигментацијата поради воспаление. Неговите антимикробни и антиинфламаторни својства помагаат да се смири црвената, воспалена и иритирана кожа.

– Бета-глукан: полисахарид шеќер и се наоѓа во клеточните ѕидови на печурките, алгите, растенијата, квасецот или овесот. Има двојна функција  смирување на иритираната кожа и како средство против стареење преку пополнување и зацврстување на фините линии и брчките.

СОСТОЈКИ

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Caprylyl Methicone, Betaine, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Centella Asiatica Extract (10,000ppm), Beta-Glucan, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dipotassium Glycyrrhizate, PVM/MA Copolymer, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Caprylyl Glycol, Arginine, Xanthum Gum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.