iUNIK Beta glucan daily moisture cream 60ml

Original price was: 798ден.Current price is: 718ден.

ОПИС

Формулиран со Бета Глукан (природна состојка  од печурки што е 20% повеќе навлажнувачка од хијалуронска киселина), екстракт од Centella Asiatica и комплекс на црвени овошја, iUNIK Beta Glucan Daily Moisture Cream е мулти-функционална формула која моќно ја навлажнува кожата. Совршен за сува и чувствителна  кожа, ја подобрува функцијата на кожата бариера, смирува и ја штити кожата, истовремено обезбедувајќи нега на брчки и ефект на осветлување на кожата

Пакување:  60ml

Начин на употреба

Откако ќе нанесете серум, нанесете iUNIK Beta Glucan Daily Moisture Cream на целото лице. Нежно тапкајте за да се апсорбира.

Опис

Состојки

Water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Beta-Glucan, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Cetearyl Isononanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glucoside, Allantoin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Betaine, Prunus Salicina Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Chondroitin Sulfate, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract, Perilla Frutescens (Sesame) Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.