PURITO Centella Unscented Eye Cream 30ml

Original price was: 907ден.Current price is: 862ден.

Опис

Лесен крем кој ја одржува младешката кожа околу очите намалувајќи ја појавата на фини линии и брчки. Содржи пантенол и церамид, кои ја прават кожата хидрирана и полна, екстракт од centella asiatica за смирување и четири типа на пептиди кои стимулираат производството на колаген.

Придобивки:

  • Лесен крем за околу очи кој лесно се нанесува на кожата, намалувајќи ја појавата на фини линии и брчки.
  • Формулата без есенцијални масла и без мирис помагаат да се смири и хидрира пределот околу очите.
  • Содржи 47% екстракт од centella asiatica, пантенол и церамиди.
  • Дополнително збогатен со четири типа на пептиди кои ја подобруваат цврстината на нежната кожа.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

  1. Користете го по чистењето, нанесете мала количина на прстот и тријте ги прстите за да се загрее кремот.

2. Нежно тапкајте околу контурата на окото.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Centella Asiatica Extract (Skin-Conditioning Agents), Water (Solvents), Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers (SkinConditioning Agents), Butylene Glycol (Humectants), Glycerin (Humectants), Cetyl Ethylhexanoate (Skin Conditioning Agents), Caprylic/Capric Triglyceride (Skin-Conditioning Agents), Cetyl Alcohol (Emulsion Stabilizers), Dipropylene Glycol (Humectants), Methyl Trimethicone (Skin-Conditioning Agents), 1,2Hexanediol (Solvents), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters (Skin-Conditioning Agents), Pentaerythrityl Tetraisostearate (Skin-Conditioning Agents), Potassium Cetyl Phosphate (Emulsifying Agent), Cetearyl Alcohol (Emulsion Stabilizers), Cetearyl Olivate (Skin-Conditioning Agents), Sorbitan Olivate (Emulsifying Agent), Caprylyl Glycol (Skin-Conditioning Agents), Palmitic Acid (Emulsifying Agent), Panthenol (Skin Conditioning Agents), Carbomer (Viscosity Increasing Agents), Tromethamine (pH Adjusters), Stearic Acid (Emulsifying Agent), Cetearyl Glucoside (Emulsifying Agent), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil (Skin-Conditioning Agents), Argania Spinosa Kernel Oil (Skin-Conditioning Agents), Ceramide NP (Skin-Conditioning Agents), Macadamia Ternifolia Seed Oil (Skin-Conditioning Agents), Adenosine (Skin-Conditioning Agents), Disodium EDTA (Chelating Agents), Sodium Hyaluronate (Skin-Conditioning Agents), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Skin-Conditioning Agents), Glucose (Humectants), Myristic Acid (Emulsifying Agent), Arachidic Acid (Emulsifying Agent), Camellia Sinensis Leaf Extract (Skin-Conditioning Agents), Madecassoside (SkinConditioning Agents), Asiaticoside (Skin-Conditioning Agents), Madecassic Acid (Skin-Conditioning Agents), Asiatic Acid (Skin-Conditioning Agents), Palmitoyl Dipeptide-10 (Skin-Conditioning Agents), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (SkinConditioning Agents), Palmitoyl Tripeptide-1 (Skin-Conditioning Agents), Palmitoyl Hexapeptide-12 (SkinConditioning Agents)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.