FARM STAY Collagen Water Full Moist Rolling Eye Serum 25ml

590ден

Опис

Зајакнете ја хидратацијата на областа околу очите со Collagen Water Full Moist Rolling Eye Serum. Овој крем за околу очи брзо се впива во кожата и е формулиран со хидролизиран морски колаген за подобрување на еластичноста на кожата и намалување на фините линии. Апликаторот со рол-он помага да се намали отокот околу очите.

Придобивки:

  • Високо концентриран крем кој брзо се впива во чувствителната област околу очите.
  • Формулиран со хидролизиран морски колаген кој ја подобрува еластичноста на кожата и ги намалува фините линии.
  • Со roll-on апликатор кој помага да се намали отокот околу очите.

Пакување: 25ml

Начин на употреба

  1. Нанесете серум и нежно масирајте со рол-он апликаторот во пределот под очите.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycereth-26, Glycerin, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Sea Water, Trehalose, Cyclopentasiloxane, Ammonium Acryloydimethyltaurate/VP Copolymer, Squalane, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen(25ppm), Vegetable Amino Acids(5ppm), Oat Amino Acids(5ppm), Butylene Glycol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Poly sorbate 60, Carbomer, Arginine, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Adenosine, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.