EYENLIP Centella Skin Resurrection Eye Cream 30ml

Original price was: 899ден.Current price is: 791ден.

Опис

Крем за околу очи кој ја хидрира, jа потхранува, ја подобрува еластичноста и витално0ста на кожата околу пределот околу очите.
– Во својата формула содржи пантенол, пептид надополнета со 120.000 ppm вода од лист Centella asiatica, екстракт од Centella asiatica и четири активни состојки од Centella asiatica кои ја смируваат чувствителната кожа и спречуваат оштетувања на кожата.
– Нежна и хидрирачка текстура која брзо се впива во кожата без да остава лепливо чувство.-Се грижи за кожата околу очите и проблематичните области со вегански EGF состојки.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Пред да нанесете крем за лице земете соодветна количина и се нанесете околу очите.

Опис

Water. Centella Asiatica Lear Water 1 20.000pm). Giycerin. Butylene Glycol. Glycereth-26. Niacinamide, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Distearate, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Alcohol, Adenosine. Lauryl Alcohol, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Centella Asiatica Root Extract(1ppm) Centella Asiatica Leaf Extract(1ppm), Centella Asiatica Extract(1ppm), rh Oligopeptide-1, Madecassoside, MadecassIc Acid, Acetyl Hexapeptide-8. Asiaticoside. Asiatic Acid. Disodium EDTA.Tromethamine, Xanthan Gum, Carbomer, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.