PURITO Cica Clearing BB Cream 30ml #21 Light Beige

Original price was: 860ден.Current price is: 800ден.

Опис

BB крем кој не само што го изедначува тенот на кожата, туку нуди и смирувачки и хидратантни ефекти благодарение на состојките како што се centella asiatica, ниацинамид и пантенол. Формулата без суровост доаѓа во одржливо пакување и е достапна во повеќе нијанси.

Придобивки:

  • Обезбедува висока покривност за корекција и изедначување на нерамномерниот тен на кожата.
  • Формулиран со хидратантни екстракти од цика, за зајакнување на бариерата на кожата и хидрирање на кожата.
  • Не содржи феноксиетанол, парабен, вештачки бои, сулфат, триетаноламин, есенцијални масла, вештачки мирис.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

  1. Нанесете мала количина на дланката.
  2. Со врвовите на прстите лесно нанесете на целата површина на лицето.

Опис

Состојки:

Water, titanium dioxide, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, butylene glycol, ethylhexyl salicylate, cyclohexasiloxane, lauryl polyglyceryl-3 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, niacinamide, hydrogenated (c6-14 olefin), zinc oxide, mica (ci 77019), sodium chloride, zinc stearate, dextrin palmitate, disteardimonium hectorite, sorbitan sesqui oleate, centella asiatica extract, madecassoside, asiaticoside, madecassic acid, asiaticoside, asiatic acid, caprylyl glycol, triethoxycaprylylsilane, aluminium hydroxide, allantoin, panthenol, glycerin, caprylhydroxamic acid, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, adenosine, 1,2-hexanediol, tocopherol, iron oxides (ci 77492), iron oxides (ci 77491), iron oxides (ci 77499), ultramarines (ci 77007).

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.