HEIMISH Moringa Ceramide BB Cream SPF 30 PA++ 21C Light Nude

Original price was: 1,190ден.Current price is: 964ден.

Хидратантна тонирана ББ крема, формулирана со масло од семе од Moringa Oleifera и церамиди, обезбедува влажност на кожата, ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува долготрајна покривност со SPF30 PA++ УВ заштита.

Обезбедува одлична покривност со голема адхезија, погодна за кожа со нерамномерен тен, флеки, пеги и црвенило.

Во својот состав содржи хијалуронска киселина, ниацинамид и аденозин, за да обезбеди моќна хидратација на кожата, изедначен тен и ја намалува појавата на брчки и фини линии.

Мека и лесна текстура која лесно може да се нанесе на вашата кожа без лепливост или мастење.

Амбалажа која овозможува лесно прилагодување на количината.

Дерматолошки тестирана, безбедна за употреба за чувствителна кожа.

Начин на употреба:

По вашата рутина за нега на кожата, нанесете умерена количина на лицето. Нанесете уште еден слој за проблематичните области кои бараат дополнително покривање

Пакување: 53g

Опис

Состојки:

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Polymethylsilsesquioxane, Disteardimonium Hectorite, Betaine, Magnesium Sulfate, Silica, Sorbitan Sesquioleate, CI 77492, 1,2-Hexanediol, Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/Dimethicone Copolymer, CI 77499, Moringa Oleifera Seed Oil, Triethoxycaprylylsilane, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Glycosyl Trehalose, CI 77491, Palmitic Acid, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Aluminum Hydroxide, Panthenol, Hyaluronic Acid, Adenosine, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Artemisia Vulgaris Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Cyclotetrasiloxane, Laurus Noblis Leaf Extract, Ceramide NP(80ppm), Propylene Glycol, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Myristic Acid, Stearic Acid, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.