PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

Original price was: 1,260ден.Current price is: 1,172ден.

Опис

Придобивки:

 • Оваа маска за спиење е формулирана со екстракт од Centella Asiatica, церамид, сквалaн и хијалуронска киселина за зајакнување на кожната бариера.
 • Формира заштитен филм за хидратација над кожата и го спречува губењето на влажноста додека спиете.
 • Во текот на ноќта, ја смирува кожата која е исцрпена од штетните УВ зраци и други надворешни влијанија.
 • Не содржи штетни состојки, погоден за чувствителна кожа и трудници.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

 • Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

Сквалан

 • Оваа состојка го спречува испарувањето на влагата од кожата и ја смирува нејзината текстура.
 • Не е иритирачки, што го прави одличен за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Церамид НП:

 • Ceramide NP е блага состојка која не предизвикува иритација на кожата поради неговата структура слична на липидите на кожата.
 • Ја зајакнува бариерата на кожата заштитувајќи ја од штетните надворешни фактори.
 • Ја одржува кожата хидрирана со задржување на влагата, спречување на испарување на водата и одржување на здрава рамнотежа на масло и вода.

Пакување:

Начин на употреба

 1. Користете го во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина од формулата на лицето пред спиење.
 2. Нежно масирајте за да се впие.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Caprylic/Capric Triglyceride (occlusive), Glycerin (humectant), Squalane (occlusive), Jojoba seed oil (occlusive), Cetearyl Alcohol (emulsifiers), Potassium Cetyl Phosphate (emulsifiers), Sunflower Seed Oil (skin-conditioning agents), Butylene Glycol (humectants), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (emulsifiers), 1, 2-Hexanediol (stabilizers), Madecassoside (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Panthenol (strengthens skin barrier), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Hydroxyacetophenone (product stabilizers/antioxidants), Sodium Carbomer (viscosity increasing agents), Hydrogenated Lecithin (emulsifiers), Hydroxyethylcellulose (viscosity increasing agents), Green tea extract (soothing)

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.