Nature Republic Soothing & Moisture Aloe Vera 92% Soothing Gel 300ml

790ден

Опис
Имајте освежено и хидрирано лице со оригиналниот Nature Republic Soothing & Moisture Aloe Vera 92% Soothing Gel. Еден од најпродаваните производи ширум светот, овој смирувачки гел од NATURE REPUBLIC, содржи органски Алое Вера сертифициран од Калифорнија. Благ е за кожата и може да се користи за хидрирање секаде, вклучувајќи го лицето, рацете, нозете, ноктите и косата. Овој гел за смирување содржи 92% екстракт од Алое Вера  ја хидрира кожата брзо, без да остави лепливо чувство. Блага формула која не содржи парабен, минерално масло и вештачки бои.
Пакување: 300ml

Начин да употреба
Нанесете соодветна количина на сувите и чувствителни делови на лицето и телото.

Нема на залиха

Опис

Состојки
Aloe Barbadensis Leaf Extract (92%), Alcohol, Glyceryl Polyacrylate, Dipropylene
Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Propylene Glycol, 1,2-hexanediol, Polyglutamic Acid,
Betaine, Sodium Hyaluronate, Carendula Officinalis Flower Extract, Mentha Viridis
(Spearmint) Extract, Melissa Officinalis Extract, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated
Castor Oil, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Water, Parfum, Disodium EDTA.

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.