BEAUTY OF JOSEON Dynasty Cream 50ml

Original price was: 1,290ден.Current price is: 1,161ден.

Опис

Збогатен со корејски жен-шен и екстракт од орхидеи, овој крем помага да се намалат брчките, ја навлажнува и осветлува кожата.

The Dynasty Cream има ново елегантно пакување и реформулација по пристапна цена! Новата и подобрена формула содржи хидратантна оризова вода за понежно искуство, што ја прави погодна дури и за чувствителна кожа!

Овој луксузен хидратантен крем за лице е збогатен со хранливи состојки на hanbang (традиционални лековити корејски билки) како жен-шен и оризова вода за хидратација, осветлување и затегнување на кожата. Жен-шенот има анти-воспалителни својства кои ја смируваат кожата и е популарен поради неговата способност во намалувањето на знаците на стареење. Сјајните и измазнувачки ефекти на водата од ориз помагаат за исчезнување на темните дамки.

Ултра-нежната формула е одлична за чувствителна кожа и помага да се зајакне бариерата за влажност, така што кожата останува хидрирана подолго. Уникатната и нелеплива текстура брзо се апсорбира, ја прави кожата освежена и жива.

Екстрактот од мед, церамидот и скваланот ја задржуваат влагата без маснотии, истовремено обезбедувајќи дополнителни смирувачки придобивки. Овие состојки ја подобруваат текстурата на кожата, а исто така го зголемуваат и производството на колаген што придонесува за жива и сјајна кожа.

Начин на употреба:

Користете го наутро и навечер. Нанесете соодветна количина на лицето во последната фаза од вашата рутина за нега на кожа. Тапкајте лесно за да се апсорбира.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Glycerin, Panax Ginseng Root Water, Hydrogenated Polydecene, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Squalane, Butylene Glycol, Propanediol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Honey Extract, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Coptis Japonica Root Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,. Lycium Chinense Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Phellinus Linteus Extract, Dextrin, Scutellaria Baicalensis Root Extract.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.