PURITO From Green Cleansing Oil 200ml

Original price was: 1,350ден.Current price is: 1,255ден.

Опис

Придобивки:

 • Нежно масло за чистење кое темелно ги отстранува сите нечистотии растворливи во масло, креми, креми со заштитен фактор и тешка шминка, без да предизвика иритација.
 • Збогатено со пет вида на есенцијални масла од природбо потекло кои ја растопуваат шминката, притоа ја хидрирајќи ја деликатната кожа.
 • Одличен е за отстранување на тешка, мрсна шминка и крема со заштитен фактор, без иритација и чувство на пецкање.
 • Хидрофилното масло совршено се емулгира, нежно разградувајќи ја секоја шминка заедно со нечистотиите и себумот кои се длабоко во порите.
 • 100% вегански; без штетни состојки, вклучувајќи PEG и етанол.

5 природни масла:

Маслиново масло:

 • Богато со витамин Е, маслиновото масло создава бариера која ја одржува кожата навлажнета и хидрирана.

Масло од сончогледово семе:

 • Содржи есенцијални масни киселини и лецитин кои помагаат да се контролира производството на себум и да се смири кожата.
 • Тоа е стабилна и блага состојка која може слободно да се користи.

Масло од семе од јојоба:

Богата со витамини и минерали, оваа состојка ја навлажнува кожата додека ја штити од стресни фактори на околината.

Го контролира производството на себум, разградувајќи ги белките и црнките од порите, отстранувајќи ја не само шминката, туку и нечистотиите длабоко во кожата.

Масло од сладок бадем:

Има одличен навлажнувачки ефект и помага да се подобри иритирана кожа која е сува и чеша.

Масло од семе од грозје:

Маслото од семки од грозје ги апсорбира нечистотиите во порите и помага во чистењето на лицето.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

 1. Нанесете умерена количина на сува кожа и нежно масирајте на лицето со кружни движења.
 2. Додадете вода со влажни раце за емулгирање до млечна форма, продолжете со масирање на кожата и исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Vegetable Oil, Tocopherol

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.