PYUNKANG YUL Deep Clear Cleasing Balm 100ml

Original price was: 998ден.Current price is: 848ден.

Опис

Доаѓа како текстура слична на шербет која се претвора во свиленкасто масло при контакт со вода, овој моќен, но нежен, балсам за чистење на кожата веднаш ја отстранува нечистотијата, остатоците од шминката и нечистотиите од кожата и ја остава кожата свежа и ревитализирана. Дополнителните состојки, маслото од семе од зелен чај и други екстракти од растително потекло ја одржуваат кожата смирена, хидрирана и негувана.

Предности:

  • Балсамот за длабоко чистење содржи состојки од растително потекло со хидратантни и смирувачки ефекти, како што се маслото од семе од зелен чај и маслото од оризови трици, ја прават кожата чиста, освежена и хидрирана.
  • Ефикасно ги топи трагите од шминка и нечистотиите.
  • Содржи екстракт од чајно дрво и екстракт од центела за смирување на кожата давајќи и здрав изглед.
  • Богат со масло од семе од макадамија и масло од сончогледово семе, кои обезбедуваат хранење и хидрирање на кожата.
  • Хидратацијата која е обезбедена од церамид, пантенол и хијалуронска киселина помагаат да се зајакне бариера за влажност.
  • Инфузиран е со екстракт од модар патлиџан и екстракт од корен од сладунец за да се изедначи и осветли кожата.
  • Клинички тестиран за иритација на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од балсамот за чистење на суво лице.

Масирајте нежно за да ги отстраните сите нечистотии на кожата. Исплакнете со млака вода.

Пакување: 100ml

На залиха

Опис

Состојки

Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyethylene, Sorbitan Sesquioleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Water, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Panthenol, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Pantolactone, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Oryza Sative (Rice) Bran Oil, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.