THE FACE SHOP Rice water bright Cleansing foam

Original price was: 790ден.Current price is: 592ден.

Опис

THE FACE SHOP Rice water bright Cleansing foam е пена за длабоко чистење со кремаста текстура која помага во измазнување и осветлување на кожата.

Формулиран со екстракти од ориз; нежно ја навлажнува, храни и подобрува кожата; мие нечистотии, прашина и шминка со природни средства за чистење; го прави тенот чист и блескав.

Совршен за оштетена и уморна кожа.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина на влажни раце и направете  пена. Нежно масирајте ја кожата и исплакнете со вода.

На залиха

Опис

Состојки

Water/Eau, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Glycol Distearate, Lauric Acid, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Mea, Disodium Cocoamphodiacetate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Sodium Chloride, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Hexylene Glycol, Disodium Edta, Blue 1 (CI 42090), Yellow 5 (CI 19140), Red 4 (CI 14700), Hydroxypropyl Methylcellulose, Parfum/Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.