PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream 50ml

Original price was: 1,227ден.Current price is: 1,141ден.

Опис

Кремот за лице формулиран со 70% екстракт од плод од морски трн, кој обезбедува 2000mg витамин Ц за смирување, осветлување, ревитализирање, зацврстување и заштита на кожата од надворешни агенси. Без вештачки мирис.

 

Придобивки:

  • Природен витамински крем збогатен со 70% екстракт од морски трн, кој го изедначува нерамномерниот тен и ја ревитализира кожата.
  • Екстрактот од морски трн, кој содржи 2.000mg витамин Ц ја освежува уморната кожа и ја штити кожата од надворешни надразнувачи.
  • Ја ревитализира и хидрира кожата и го изедначува нерамномерниот тен.
  • Има текстура од типот на гел со висока содржина на есенцијални навлажнувачки состојки кои обезбедуваат доволна и трајна хидратација на кожата.
  • Не содржи штетни состојки и конзерванси.

Основни состојки:

Екстракт од Sea Buckthorn – морски трн:

Sea Buckthorn (морски трн) е растение богато со витамини како што се Ц, Е, Б1, Б2 и К, што е познато како витаминско дрво.

Овој ревитализирачки крем го осветлува тенот на кожата и помага во намалувањето на брчките спречувајќи го предвременото стареење на кожата.

Ниацинамид:

Ниацинамид е активна форма на витамин Б3 кој ја подобрува пигментацијата. Содржи осветлувачки состојки одобрени од корејското Министерство за безбедност на храна и лекови.

Екстракт од цитрус:

Оваа состојка помага да се подобри еластичноста на кожата спречувајќи го предвременото стареење на кожата. Овозможува осветлувачки, затегнувачки и лифтинг ефект на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

  1. Подгответе ја кожата со есенција и серум по чистењето.
  2. Земете умерена количина и нанесете на целото лице.

Опис

Состојки

Water, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (70%) (brightening), Glycerin (humectants), Methylpropanediol (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (occlusive), Jojoba oil (occlusive), Niacinamide (brightening), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (emulsifiers), Cetearyl Alcohol (emulsifiers/stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Phenyl Trimethicone (texturing Agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Citrus Unshiu Extract (skinconditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factors/ humectants), Adenosine (improves wrinkles), Panthenol (strengthens skin barrier), Sorbitan Stearate (emulsifiers), Glyceryl Stearate SE (emulsifiers), Methyl Methacrylate Crosspolymer (texturing Agents), 1, 2-Hexanediol (emulsifiers), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer (viscosity increasing agents), Caprylyl Glycol (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.