Pyunkang yul Calming Moisture Barrier Cream 50ml

Original price was: 887ден.Current price is: 754ден.

Опис

Pyunkang yul Calming Moisture Barrier Cream е хидратантна крема што ја навлажнува чувствителната и иритирана кожа, правејќи ја смирена и еластична. Содржи со екстракти за смирување на кожата добиени од centella asiatica, чајно дрво и honeysuckle. Збогатен е со церамид за зајакнување на бариерата на кожата за здрав изглед на лицето.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Користете го како последен чекор на рутината за нега на кожата. Нежно масирајте за подобро да се апсорбира.

На залиха

Опис

Состојки

Water Dipropylene Glycol. What-it-does: solvent, perfuming, viscosity controlling.
Caprylic/​Capric Triglyceride. Isohexadecane. Cetearyl Alcohol. Ethylhexyl Palmitate. Cetyl
Ethylhexanoate. Stearic Acid.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.