Pyunkang yul ACNE Spot Patch Super Thin

Original price was: 350ден.Current price is: 297ден.

Опис

PYUNKANG YUL Acne Spot Patch Super Thin е ултра тенка хидроколоидна тркалезна лепенка која помага  за брзо лекување на акните или црнките. Лепенката е водоотпорна, ги минимизира лузните преку одржување на влажноста на кожата. Овие хигиенски лепенки имаат внатрешен круг за да спречат секундарна инфекција кога лепенката се отстранува со рака.

Пакување: 10mm x 15ea

Начин на употреба

По чекорот за чистење, нанесете ја тркалезната лепенка на засегнатата област.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Polyisobutene, Polyurethane-9, Polyisoprene, Cellulose Gum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.