EYENLIP AC Clear Spot Patch

Original price was: 257ден.Current price is: 226ден.

Опис

  • Лепенка што апсорбира себум и ги штити проблематичните области од иритација од надворешни средини.
  • Леспенката лесно се лепи на кожата и е водоотпорна.
  • Хидроколоидна лепенка која и овозможува на кожата да дише.
  • Во пакувањето има 3 различни големини што е погодна за различни големини и делови од проблематичните области.

Пакување: 7mm x 10 pcs +10mm x 5 pcs +12mm x 9 pcs

Начин на употреба

  1. Нанесете ја лепенката на проблематичниот дел, на претходно исчистено лице.
  2. Една лепенка може да се користи 8-12 часа.

 

Опис

Состојки

Polyurethane Film, Cellulos Gum, Styrene Isoprene Styrene Block Copolymer, Polyisobutylene, Petroleum Resin, Liquid Paraffin, Tetrakis Methane.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.