SOME BY MI Truecica Aqua Calming Sun Cream SPF50+ / PA++++ 50ml

Original price was: 1,332ден.Current price is: 666ден.

Опис

Лесен крем за заштита од сонце кој ефикасно се спротивставува на УВ зраците и ја смирува кожата. Има широк спектар на заштита SPF50+/PA++++. Формулата содржи состојки кои ја смируваат кожата како цика, екстракт од лист од алое вера и екстракт од бел воден крин, не остава бела трага по нанесувањето. Овој дерматолошки тестиран крем за заштита од сонце е задолжителен производ во лето за оние со чувствителна кожа.

 

Придобивки:

Дерматолошки тестиран. Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна и проблематична кожа.

79% формула базирана на вода нуди длабока, долготрајна хидратација.

Лесно се нанесува, без бели траги или чувство на лепливост.

Содржи патентирана состојка на SOME BY MI Truecica™, екстракт од лист од алое вера и екстракт од бел воден крин за хидратација и смирувачки ефект.

Начин на употреба:

Користете го како последен чекор од вашата основна утринска рутина за нега на кожа. Распоредете рамномерно на пределот на лицето и вратот.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Dibutyl Adipate, Diethylhexyl Butamido Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Propanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Rhus Succedanea Fruit Wax,Ethylhexyl Triazone, Tromethamine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract(1 %), Centella Asiatica Extract(201 ppb), Artemisia Capillaris Extract(1 ppb), Asiaticoside(400 ppb), Madecassic Acid(360 ppb), Asiatic Acid(240 ppb), Madecassoside(0.1 ppb), Trehalose, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Palmitoyl Proline, Nymphaea Alba Flower Extract, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Carbomer, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Synthetic Wax, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Dextrin Palmitate, Polyurethane-1, Sodium Stearoxy PG-Hydroxyethylcellulose Sulfonate, Trihydroxystearin, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Dipropylene Glycol, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Linalool, Geraniol, Limonene

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.