FARM STAY Visible Difference Snail bb cream 50g

520ден

Опис

ББ крем збогатен со слуз од полжав, со прекрасна мазна покривност. Филтратот од слуз од полжав ја хидрира и балансира кожата, го корегира тенот, ја одржува кожата влажна и свежа, правејќи ја да изгледа поживо. Сокријте ги флеките и осветлете го тенот на кожата со Visible Difference Snail BB кремот. Освен тоа, овој ББ крем има и ефект на подобрување на брчките.

ББ кремот ја активира регенерацијата на кожата и ефикасно ги крие несовршеностите, го подобрува метаболизмот и ги измазнува брчките. Екстрактот од слуз од полжав содржан во овој крем (500 mg) помага за подобрување на општата состојба на кожата.
Кремот обезбедува беспрекорно покривање и матирање, покривајќи ги зголемените пори и брчки, ја зголемува цврстината и еластичноста, го подобрува тонот на кожата.

Екстрактот од полжав активно се бори против стареењето на кожата, уништувањето на колагенските протеини, што е еден од клучните елементи на младоста и еластичноста на вашата кожа. Екстрактот од полжав содржи:

-Полисахариди со силен тонизирачки и лифтинг ефект.
-Хидроксиетаноична киселина е борец против акни. Нежно делува на епидермисот, ги суши акните и ги убива бактериите.
-Витамини и микроелементи, ја обновуваат кожата, ги осветлуваат пигментите, дамките од акни.

Придобивки:

  • Покривна моќ: ББ кремот ви овозможува добро да ги сокриете сите видливи несовршености на кожата и да создадете прекрасен мат изглед. Производот ја задржува својата ефикасност долго време, одржувајќи прекрасен мат финиш во текот на денот.
  • Сеопфатна нега: ББ кремот има комплексен ефект врз кожата, помага не само да се сокријат несовршеностите, туку и да се елиминираат. Ја омекнува и навлажнува кожата, ја обновува површината на епидермисот, ја осветлува пигментацијата, ја регулира работата на лојните жлезди, ги стеснува порите, го подобрува тенот, ги штити ткивата од негативни надворешни фактори и слободни радикали.

Пакување: 50g

Начин на употреба

По основната нега на кожата, нанесете на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Titanium Dioxide, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Myristate, Mineral Oil, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Dimethicone, Hexyl Laurate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Stearic Acid, Sodium Chloride, Beeswax, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Morus Alba Bark Extract, Panax Ginseng Root Extract, Hydrolyzed Collagen, Triethanolamine, Magnesium Aluminum Silicate, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Snail Secretion Filtrate, Stem Cell Extract, Perfume

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.