EYENLIP Deep Hyaluron8 Ampoule Cream 50ml

Original price was: 1,105ден.Current price is: 773ден.

Опис

Содржи 8 видови на хијалуронска киселина за подобрување на чувствителната кожа, ја штити кожата и го зголемување времето на задржување на влагата.

Производ 2 во 1, високо хидратантна ампула и крема која ја одржува кожата сјајна долго време.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

На последнот чекор од рутината за нега на кожа, користете ја вклучената шпатула за да ги измешате ампулата и кремот заедно. Зависно од типот и потребите на вашата кожа, подесете го соодносот на двете фази.

Опис

СОСТОЈКИ:

WATER, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, CETYL ETHYLHEXANOATE, ARACHIDYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BEHENYL ALCOHOL, SORBITOL, 1,2-HEXANEDIOL, STEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, CETYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, DIPROPYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYACETOPHENONE, SQUALANE, HYDROXYETHYL UREA, ARGININE, CARBOMER, ADENOSINE, SODIUM POLYACRYLATE, FRAGRANCE, HYDROGENATED POLYDECENE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, ALLANTOIN, GLUCOSE, SEA WATER, MELIA AZADIRACHTA LEAF EXTRACT, MELIA AZADIRACHTA FLOWER EXTRACT, TRIDECETH-6, SODIUM HYALURONATE, COCCINIA INDICA FRUIT EXTRACT, MYRISTYL ALCOHOL, LAURYL ALCOHOL, SOLANUM MELONGENA (EGGPLANT) FRUIT EXTRACT, ALOE BARBADENSIS FLOWER EXTRACT, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, OCIMUM SANCTUM LEAF EXTRACT, CURCUMA LONGA (TURMERIC) ROOT EXTRACT, CORALLINA OFFICINALIS EXTRACT, YDROXYPROPYLTRIMONIUM HYALURONATE, CERAMIDE NP, SODIUM ACETYLATED HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, POTASSIUM HYALURONATE

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.