INNISFREE Super Volcanic Pore Clay Mask 100ml

Original price was: 1,590ден.Current price is: 1,272ден.

Опис

Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask  е маска од глина која се користи за миење, спакувана со патентирана формула на Jeju вулкански кластери и сфери . Оваа иновативна формула е богата со минерали за нежно отстранување на нечистотиите од порите, затегнување на порите, контрола на вишокот на себум и создава помазна текстура и тен на кожата.

Начин на употреба

После чекорот за чистење, рамномерно нанесете на лицето. Избегнете ја областа на усните и очите. Оставете 15-20 минути и потоа исплакнете со млака вода. Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.

На залиха

Опис

Состојки

Water / Aqua / Eau, Titanium Dioxide (Ci 77891), Butylene Glycol, Silica, Glycerin, Trehalose, Volcanic Ash, Caprylic/capric Triglyceride, Polyvinyl Alcohol, Bentonite, Kaolin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Pvp, 1,2-hexanediol, Peg-100 Stearate, Polysorbate 60, Iron Oxides (Ci 77499), Hydrogenated Vegetable Oil, Xanthan Gum, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Sorbitan Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Polyacrylate-13, Polysorbate 20, Iron Oxides (Ci 77492), Mannitol, Microcrystalline Cellulose, Lactic Acid/glycolic Acid Copolymer, Lactic Acid, Polyisobutene, Iron Oxides (Ci 77491), Menthoxypropanediol, Tetrasodium Pyrophosphate, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Isostearate, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Tocopherol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.