COSRX Full Fit Propolis Light Ampoule 30ml

Original price was: 1,620ден.Current price is: 1,377ден.

Опис

COSRX Full Fit Propolis Light Ampoule содржи 83,25% прополис од црна пчела и природни навлажнувачки состојки. Овие состојки ја хидрираат и хранат кожата правејќи ја сјајна, здрава и еластична. Со само 11 состојки, оваа лесна ампула помага во потхранување на кожата додека антиоскидансите ја прават нејзината текстура мека и еластична. Се препорачува за заздравување на кожа под стрес и за намалување на црвенилото.

Пакување: 30 ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина на целото лице после тонирање. Нежно тапкајте за да се апсорбира.

Исто така може да мешате една пумпа со подлога за шминка или пудра за да се создаде инстантен сјај или натопете ја памучната подлога со ампулата на целото лице за да ја користите како маска.

На залиха

Опис

Состојки

Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, 1,2-Hexanediol, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Panthenol, Arginine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.