Dr.Jart+ Cicapair Tiger grass color correcting treatment 50ml

Original price was: 2,590ден.Current price is: 2,487ден.

Овој третман за корекција е лек за кожа склона кон црвенило. Збогатен со екстракт од центела и 5.000 ppm Cicabond (мешавина од екстракт од бршлен и минерали), ја смирува и разладува иритираната и чувствителна кожа со својата кремаста текстура. Кремот од цика исто така ја штити кожата од штетните УВ зраци со SPF 22 PA++. Може да се користи само кремот или пред шминкање за да го неутрализирате црвенилото и нерамниот тен на кожата правејќи ја кожата свежа со здрав изглед.

Придобивки:

  • Обновена верзија на Cicapair Re-Cover.
  • Третман за корекција на бојата кој се претвора од зелена во беж за да овозможи ефект на тонирање и покривање на црвенилото до беспрекорен тен.
  • Физичка формула за заштита од сонце ја штити кожата од штетните УВ зраци со својот SPF22 PA++.
  • Cicabond 5.000 ppm ја смирува и обезбедува иритираната кожа од стресот од надворешни фактори.
  • Тројно функционален производ со ефекти на UV заштита, избелување и против брчки.
  • Дерматолошки тестиран, погоден за чувствителна кожа.

Пакување: 50ml

Начин на употреба:
Рамномерно нанесете соодветна количина на лицето додека бојата не стане од зелена во беж.

Опис

Состојки:

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (CI 77891), Dimethicone, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, Butylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Niacinamide, Triethylhexanoin, Trisiloxane, Disteardimonium Hectorite, Pentylene Glycol, Achillea Millefolium Oil, Houttuynia Cordata Extract, Ilex Aquifolium Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Hedera Helix (Ivy) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Streptococcus Thermophilus Ferment, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, PEG-10 Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Glyceryl Tribehenate/Isostearate/Eicosandioate, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Synthetic Fluorphlogopite, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Ceresin, Stearic Acid, Alumina, Ethylcellulose, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Ethylhexylglycerin, Triethoxycaprylylsilane, Adenosine, Aluminium Hydroxide, Madecassoside, Asiaticoside, DNA, Calcium Chloride, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Polyvinyl Alcohol, Disodium EDTA, Iron Oxide Red (CI 77491), Iron Oxide Yellow (CI 77492), Chromium Oxide Greens (CI 77288), Iron Oxide Black (CI 77499)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.