EYENLIP 24k Gold & Peptide Ampoule Cream 50g

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис

Карактеристики

24k Gold & Peptide Ampoule Cream е во форма на гел кој брзо се апсорбира и не е леплив. Ја освежува и хидрира кожата. Во формулацијата на овој производ вклучени се различни состојки за хидратација, избелување, функционални состојки за намалување на брчките и четири пептиди кои се специјално дизајнирани за регенерација и спречување на брчки, овозможувајќи луксузна нега.

Пакување: 50g

Начин на употреба

По чистењето, прескокнете го чекорот со ампулата и во последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете умерена количина производот и нанесете рамномерно. Производот има високо ниво на влажност, но е лесен, така што овој производ може да се користи како основа за шминка. Има ниско ниво на масло па пудрата и другата шминка ќе ја одржува подолготрајна и непроменета.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Polysorbate 80, Glycosyl Trehalose, Carbomer, Arginine, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Betaine, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Allantoin, Gold (100ppm), Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Honey Extract, Palmitoyl Tripeptide-5(11ppb), Acetyl Hexapeptide-8(5ppb), Copper Tripeptide-1(5ppb), Palmitoyl Tripeptide-1(3ppb), Palmitoyl Tetrapeptide-7(2.5ppb), Palmitoyl Dipeptide-7(2ppb), Paimitoyl Hexapeptide-12(2ppb), Palmitoyl Pentapeptide-4(1ppb), Phenoxyethanol, Cl 15985, CI 19140, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.