SOMEBYMI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum 50ml

Original price was: 1,265ден.Current price is: 1,012ден.

Опис

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum е двофазен серум кој нежно ја ексфолира кожата преку AHA, BHA и PHA, правеќи ја кожата почиста. Формулиран со 14,5% Centella asiatica екстракт и 10 000 ppm Tea tree leaf water од чајно дрво. Овој серум е соодветен за кожа склона кон акни, дамки и мрсна кожа преку контрола на себумот, ја смирува, зајакнува и заштитува кожата.

За најдобри резултати користејќи ги во следниот редослед:

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Acne Clear Foam

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Cream

Не содржи: benzophenone-3, benzophenone-4, benzophonone-8, sorbic acid, diazolidinyl urea, methyl-paraben, ethyl-paraben, isopropyl-paraben, butyl-paraben, isobutyl-paraben, p-hydroxybenzoic acid, chlorphenesin, trichlor carbine, benzalkonium chloride (C12, C14), benzethonium chloride, benzoic acid, sodium benzoate, benzyl alcohol, benzophenone

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Најпрво протресете го шишето веднаш пред употреба, бидејќи е двослојно (масло + воден слој). После чистење и тонирање, масирајте со 3-4 капки серум. Нежно тапкајте за да се апсорбира.

Опис

Состојки

Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Centella Asiatica Extract (14.51%), Water, Olive Oil, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Ethanol, 1,2-Hexanediol, Tea Tree Leaf Water, Niacinamide, Green Tea Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Licorice Root Extract or Licorice Root Extract, Matricaria Flower Extract, Rosemary Leaf Extract, Citric Acid, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycolic Acid, Lactic Acid, Malic Acid, Pyruvic acid, Tartaric acid, Gaultheria Procumbens Leaf Extract, Cranberry Extract, Lavender Extract, Basil Leaf Extract, Lilac Extract, Houttuynia Cordata Extract, Tea Chrysanthemum, Althaea Officinalis Root Extract, Rosemary Extract, Madecassoside, Camellia Oleifera Seed Oil, Rice Bran Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Sweet Almond Oil, Meadowfoam Seed Oil, Sodium chloride, Turmeric Root Extract, Grapefruit Peel Oil, Orange Peel Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Pearl powder, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Moringa oleifera, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Basil Flower/leaf Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Frankincense Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.