BEAUTY OF JOSEON Glow Serum : Propolis+Niacinamide 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Опис

Предности:

  • Glow Serum збогатен со 60% екстракт од прополис и 2% ниацинамид.
  • Извонредното анти-инфламаторно дејство го подобрува и спречува проблемот со акни и кај здрава кожа.
  • Помага во контролата на лачењето на себум и ги рафинира порите, додека ја осветлува кожата и дава свеж, беспрекорен изглед.
  • Богатата текстура слична на мед ја обвива кожата со доволно влажност, оставајќи росна, блескава кожа без никаква лепливост.
  • Безбедна формула со EWG Green Grade состојки.

Овој серум е вашата тајна за блескава, сјајна, медена кожа. Познат по своите чисти, корејски билни формулации, Beauty of Joseon го создаде овој серум специјално за кожа склона кон акни, за да помогне во смирување и лекување на иритираните делови. Прополисот е природен антисептик и делува анти-инфламаторно, помага не само да се смири и измазни туку да уште еден чекор понатаму, и да ја подобри продукцијата на клетките за да ја излечи проблематичната кожа. Ниацинамид го осветлува и оживува тенот, додека куркумата богата со антиоксиданси се бори против оштетувањето од слободните радикали, за да ја одржи кожата здрава, жива и светла.

Најдобар е за сува, нормална и комбиниран тип на кожа, препорачуваме да ги испробате другите серуми од Beauty of Joseon, вклучувајќи ги и Repair Serum и Calming Serum.

Со pH вредност од 6,3, овој серум е формулиран без вештачки мириси, парабени, сулфати, вештачка боја, алкохол, силикон, минерално масло и етерични масла.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за понатамошна апсорпција.

Пакување: 30ml

На залиха

Опис

Состојки

Propolis Extract, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Centella Asiatica Extract, Corallina Officinalis Extract, Lotus Corniculatus Seed Extract, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Betaine Salicylate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Polyglyceryl-10 Laurate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Dextrin, Pentylene Glycol, Octanediol, Tocopherol, Xanthan Gum, Carbomer.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.